Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Co jsou jídla, co nejídla a co jedy

 

CO PÍT?

Vraťme se do lesa. I když lesem protéká potok, tak je ta voda v potoce ČISTÁ? Je ta voda ŽIVÁ? Myslím tím, je v té vodě život? Tak máme-li pít, tak asi ne nápoje se zdraví škodlivými éčky (www.emulgatory.cz), neboť ta působí totéž jako benzín nebo olej v potoce. Život v něm umře.

Vzpomeňme si na les, když nám byly dva roky a vzpomeňme si na les, když jsme byli větší děti. To už byly limonádičky, neboť „Přece mu nedám vodu, sama ji nepiju!!!“

PIJTE ČISTOU VODU! ŽIVOU VODU. VODA JE ŽIVOT.

CO JÍST?

Je stejná otázka. Tady bonbonek, tady sušenka… „Pane doktore, jak to, že má to dítě ekzém? V rodině to nikdo nemá? Jak to, že má astma? V rodině to nikdo nemá.“ „Paní doktorko, kde se vzalo to akné?!“

Nebezpečná éčka JSOU ŠKODLIVÁ A NEBEZPEČNÁ. Otráví náš vnitřní les. Pak se divíme, že jsou děti stále nemocné. Že my jsme stále nemocní a potravinářský a farmaceutický průmysl vydělává na naší hlouposti. Uvěříme z reklam tomu, že by děti měly denně vypít nápoj, který obsahuje laktobacily. A tady se vrátím opět do lesa. V tom prvním lese, kdy všechno BEZVADNĚ fungovalo, byla mraveniště, různí brouci, datli… Nikoho by nenapadlo do tohoto bezvadného, vyrovnaného, harmonického lesa donést třeba další mraveniště a takto to dělat každé ráno. Mraveniště tam jsou a přirozeně se množí a pokud možno LIDI, NEZASAHUJME DO TOHO! Jenomže ve druhém lese a ve třetím laktobacily ve střevech nejsou. Kam se poděly? NORMÁLNĚ JSME JE OTRÁVILI! Místo toho se ve střevech usadily plísně a jiní paraziti.

Kdysi (před revolucí) byli lidé v Česku řekněme trochu břichatí. V každé třídě byly tak dvě holky obézní. Dnes jsou ve třídách tak dvě holky štíhlé a všechny ostatní obézní! Je tady spousta rychlých jídel, polotovarů. Zatímco naše mamky nám vařily brambory na loupačku na večeři, tak dnes se v rychlostí koupí pizza či jiné polotovary. Za prvé jsou plná éček, za druhé tuků a za třetí si nezaslouží název JÍDLO. A dnešní mladí to mají mnohem těžší než my.

JÍDLO je to, co nám dá výživu a sílu.

Pochopíme-li rozdíl mezi JÍDLY a NEJÍDLY, pokud nám to dojde: "no jo, to je fakt", tak už  se nám v hlavě vytváří

PLÁN KE SPLNĚNÍ NAŠEHO SNU.

Představte si, že můžete jíst pouze potraviny, které si ve zdejších podmínkách vypěstujeme. Bydlíme někde v chalupě, spíž máme plnou čočky, fazolí, hrachu, krup, ovesných vloček... ve sklepě kvašené zelí, brambory, kořenovou zeleninu, jablka... na polici sušená jablka, hrušky, ořechy. Najednou budeme mít právě tu nesmírně BOHATOU, VÝŽIVNOU, ZDRAVOU a VELMI LEVNOU stravu, která bude (aniž byste o tom přemýšleli) přesně podle pravidel čínské medicíny – tedy harmonie JIN A JANG.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode